Akademia pana Kleksa na otwarcie

Pan Kleks

Fot. Gadzetomania.pl

Witajcie w naszej bajce! Świętowaniem 30. rocznicy premiery kinowej „Akademii Pana Kleksa” rozpocznie się 7. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci. Kleksy na posadce, guziki pod sufitem i morze cekinów wypełni Kino Kijów.Centrum. Widzowie przeniosą się na ulicę Czekoladową i spotkają z twórcami filmu. Kraków odwiedzą Krzysztof Gradowski (reżyser i scenarzysta filmu), Zbigniew Buczkowski (Alojzy Bąbel) i Mariusz Lipiński (Kaczka Dziwaczka).

  • Spotkanie z twórcami w kinie Kijów.Centrum odbędzie się po projekcji filmu
    w niedzielę o godzinie 16:00.
  • Już od 14:00 zapraszamy na zabawy, gry i konkursy w holu kina oraz na magiczne
    warsztaty filmowe!
  • Na sali Studio odbędą się również pokazy filmów młodych twórców nadesłanych na 3. Otwarty Konkurs Filmów Amatorskich
    „W Sennym Lusterku Pana Kleksa”

Gotować potrawy ze szkiełek i tak, jak Pan Kleks znać tajemne przepisy, chciałby każdy. Spełnimy część tych oczekiwań. W programie Festiwalu znalazły się również gry i zabawy przy akompaniamencie ścieżki dźwiękowej z filmu.

„Akademia Pana Kleksa” może inspirować. W związku z obchodami 30-lecia premiery kinowej ogłoszono konkurs filmów amatorskich dla dzieci i młodzieży. Temat przewodni brzmi „W sennym lusterku Pana Kleksa”. Wybrane filmy zostaną zaprezentowane w specjalnym paśmie filmowym pierwszego dnia festiwalu. Jury wręczy nagrodę główną oraz wyróżnienia podczas ceremonii zamknięcia.

Od momentu premiery w 1984 roku film Krzysztofa Gradowskiego stał się hitem, a Pan Kleks jednym z ulubionych bohaterów młodej widowni. W ciągu roku „Akademię…” obejrzało 14 milionów widzów. Cały czas chętnie wracają do świata, który stworzył Jan Brzechwa a na język filmu przetłumaczył Krzysztof Gradowski.

Akademia Pana Kleksa

Kolejki przed kinem Muranów Fot. Gadzetomania.pl